קורס אלמנטור למתחילים

מדריך אלמנטור למתחילים

המאמר לא גמור עדיין ...

קורס אלמנטור למתחילים

ברוכים הבאים לקורס אלמנטור למתחילים, במדריך הזה נעבור צעד אחד צעד, איך להתחיל לעבוד עם אלמנטור, אחרי שתסיימו את הקורס אלמנטור הזה תוכלו להתחיל לבנות את האתר שלכם באמצעות אלמנטור בקלות ובמהירות.

תכלו גם לראות עוד הדרכות יותר מתקדמות כאן באתר על וורדפרס בכלל ואלמנטור בפרט.

1. אלמנטור-מה זה בכלל?

אלמנטור הוא תוסף פייג' בילדר לוורדפרס, מה שאומר שי אפשר להשתמש באלמנטור רק עם התקנתם כבר וורדפרס על האתר שלכם.

מאז שיצא אי שם ב-2016, הפך אלמנטור לפייג' בילדר בפופלארי ביותר לוורדפרס, עם קהילת משתמשים ענקית, ואינספור תוספים כבר פותחו עבור אלמנטור, אפשר לראות עוד כאן על תוספים מומלצים לאלמנטור.

אז מה זה בכלל פייג' בילדר?

בשונה מתבניות בוורדפרס שאחראיות רק לעיצוב של ההידר והפוטר (תפריט עליון ותחתון), עם הפייג' בילדר בעצם אפשר לבנות את גוף העמודים באתר, מה שאומר בעצם שרוב בניית ובעיקר עיצוב האתר נעשה ע"י אלמנטור.

צריך לציין שבגירסת הפרו של אלמנטור אפשר גם לעצב עם אלמנטור את ההידר והפוטר.

2. התחלת העבודה עם אלמנטור.

דבר ראשון צריך להתקין את אלמטור באתר, נלך לתוספים – תוסף חדש, ונחפש אלמנטור (או פשוט לחפש אותו בלשונית של הפופולאריים).

אחרי התקנה וההפעלה, נפתח עמוד חדש, (לוח הבקרה – עמודים – עמוד חדש), נכתוב כותרת לעמוד, לאחר מכן במאפייני עמוד אפשר לבחור ברירת מחדל או אלמנטור רוחב מלא או אלמנטור קנבס, בדרך כלל נבחר באלמנטור רוחב מלא, לאחר מכן נלחץ על עריכה באמצעות אלמנטור.

מה שנראה עכשיו זה מצד ימין את הפאנל של אלמנטור, שם יהיו כל הווידג'טים השונים שאפשר להוסיף לאתר ומצד שמאל את הדף שאנחנו בונים (שימו לב שאם הוורדפרס שלכם באנגלית אז הפאנל יהיה מצד שמאל וכו'),

בשביל לבנות את העמוד פשוט נגרור מהפאנל את סוג האלמנט שאנחנו רוצים (למשל כותרת, תמונה ןכו') אל העמוד.

והנה סרטון שמראה איך זה עובד,

3. הווידג'טים (אלמנטים)

כאמור בשביל להוסיף ווידג'ט חדש צריך פשוט לגרור את הווידג'ט המבוקש אל העמוד, ברגע שנגרור את הווידג'ט, הפאנל של אלמנטור יהפוך לעריכת הווידג'ט, כאשר זה מתחלק לשלוש לשוניות, תוכן, סגנון , ומתקדם.

לשונית התוכן אחראית על תוכן הווידג'ט למשל בווידג'ט כותרת בלשונית תוכן נכתוב את הכותרת, נוכל להכניס קישור וגם ליישר לצד, בלשונית סגנון נוכל לבחור צבע טיפוגרפיה והצללה, ובלשונית מתקדם יש עוד כל מיני אפשרויות מתקדמות יותר.

 

 

4. אזורים ועמודות

חוץ מווידג'טים, יש גם אזורים ועמודות, כאשר בעצם לפני שמוסיפים ווידג'ט צריך קודם כל לפתוח אזר חדש ולקבוע את מספר העמודות באותו אזור,

הוספת אזור חדש נעשית ע"י לחיצה על האייקון פלוס, לאחר מכן תבחרו את מספר העמודות לאזור זה – כאשר נבחר מספר עמודות  אם אנחנו רוצים לשים ווידג'טים אחד לצד השני ולא מתחת,

תמיד אפשר להוסיף או למחוק עמודה בלחיצה על מקש ימני בעכבר,

גם לאזור וגם לעמודה אפשר לבחור רקע לכל האזור או העמודה, זה יכול להיות רקע של צבע או תמונה וגם וידאו.

הסימן של אזור זה נקודות, של עמודה זה סמל של עמודות, ושל ווידג'ט סמל של עט.

 

5. טמפלטים

במקום להתחיל לעצה מאפס, אפשר להוריד טמפלט מוכן ורק לשנות את התוכן,

בשביל לעשות את זה נלחץ על הסימון של תיקיה (ע"י ה – פלוס), כאשר אפשר לבחור להוסיף עמוד שלם או לחילופין בלוק כלומר אזור, אפשר לחפש בבלוקים לפי קטגוריות,

לאחר שהוספנו את הטמפלט נוכל לערוך אותו, פשוט כל ווידג'ט (או אזור ועמודה), שרוצים לערוך נעבור עליו עם העכבר ונלחץ על הסמל של הווידג'ט וייפתח בפאנל של אלמנטור עריכת אותו הווידג'ט.

צריך לציין שאם הוורדפרס בעברית הטמפלט יוצא קצת מבולגן.

6. תחתית הפאנל

בתחתית הפאנל של אלמנטור, יש כפתור עדכן, בסיום כל שינוי כדאי ללחוץ על עדכן בשביל שהשינוי יישמר,

ע"י העדכן יש אייקון של עין, בלחיצה עליו ייפתח חלון חדש שבו תולו לראות את העמוד שאתם עוכים עם השינויים שערכתם,

ע"י בסמל של מחשב תוכלו לראות איך העמוד נראה בטבלט ובמובייל, ולבצע בהם שינויים, וע"י בסמל החץ המעוגל, תוכלו לראות את ההיסטוריה של העריכה שלכם וגם לחזור לאחד מהמצבים הקודמים שתבחרו.

והנה עוד סרטון קצת יותר מורחב,

7. רספוסיביות

ההתאמה למובייל באלמנטור קלה במיוחד, בשביל להתאים את האתר למובייל ולטאבלט, נלחץ בתחתית הפאנל על סמל המחשב, ונבחר מכשיר אחר (טאבלט או מובייל), אחרי הבחירה נראה איך נראה העמוד במובייל (או בטאבלט), וגם נוכל לעשות שינויים שיופיעו רק במובייל, למשל נוכל לבחור גודל אותיות שונה, ליישר את הכיתוב לאמצע או לצד אחר מבמחשב., למעשה בכל מקום באלמנטור שבו יש שדה עם סמל של מחשב, אפשר ללחוץ על הסמל ויתווסף גם טאבלט ומובייל כאשר אפשר להגדיר לכל אחד מהם פרמטר שונה.

מלבד זאת בכל ווידג'ט עמודה ואזור, תחת הלשונית מתקדם – רספונסיביות, אפשר להסתיר את האלמנט במכשירים השונים, בעריכת אזור יש גם את האפשרות של היפוך עמודות במובייל.

אנימציות כניסה

אפקט הובר (מעבר עכבר)

טפסים

מפרידון צורה

בעריכת אזור, בלשונית עיצוב, נמצאת האפשרות של מפרידון צורה, הכוונה שאפשר לבחור בתחתית או בראשית האזור ליצור מן צורה בצבע שונה, אפשר לבחור ממגוון הצורות כמו הרים גלים ועוד הרבה.

בכל אחד מהצורות אפשר לבחור את הגובה הרוחב ועוד.

דינמי

עיצוב ההידר (תפריט עליון) עם אלמנטור

עיצוב עמודים פוסטים ואריכיונים

העתק הדבק

ווקמרס

פופאפ

אפקט פרלקס

קורס אלמנטור למתחילים.

רוצים להצטרף לניוזלטר שלנו?

עוד מאמרים שאולי יעניינו אתכם

אלמנטור

אנימציות פרלקס מורכבות עם אלמנטור

אחד הפיצ'רים המגניבים באלמנטור (פרו), זה אפשרויות האנמציות פרלקס, בסרטון הזה מדגים עידו ליש (זוכה תחרות עיצוב האתרים של אלמנטור), אנימציות מגניבות שאפשר לעשות עם

בניית אתרי וורדפרס מחירון
וורדפרס

כמה באמת עולה לבנות אתר וורדפרס

כמה באמת עולה לבנות אתר וורדפרס אחת השאלות שתמיד נשאלות כאן, זה כמה באמת עולה לבנות אתר וורדפרס? אם התעניינתם קצת על בניית אתרים בוורדפרס

מעניין?

הרשמו לניוזלטר השבועי שלנו